HOME   Historia  KONTAKT
Logo
Nasza Szkoła 
Informacje
Sukcesy
Rozrywka
Warto zajrzeć
Download
"Kredki siostrzyczki"
  k2

k1 23 września dzieci z "zerówki"  wraz z wych. Marią Boho zaprosiły    przedszkolaków na inscenizację  pt. "Kredki siostrzyczki". Była okazja aby utrwalać sobie nazwy kolorów, a także wspólnie zabawić się przy muzyce w pierwszy dzień jesieni.

Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

pr    Tradycyjnie już, jak każdego roku, nowy rok  szkolny 2010/2011 uczniowie Zespołu Szkół w Lutczy  rozpoczęli od spotkania na wspólnej modlitwie podczas  Mszy św., aby podziękować Bogu za szczęśliwie  miniony wakacyjny czas i zaprosić do nowego etapu  zkolnego. W swojej homilii ks. Proboszcz skierował do  zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i  wychowawców  znaczące i obrazowe wskazówki  co do  zajmowania należytych postaw, zwłaszcza  uczniowskich.  Uroczystość rozpoczęcia nowego roku  szkolnego  zaszczycił swoją obecnością wśród braci szkolnej Wójt Gminy Niebylec p. Zbigniew Korab, który w swoim przemówieniu do zebranych, zwłaszcza uczniów skierował życzenia udanej współpracy w rozwijaniu swoich talentów, które w każdym z nich drzemią, potrzeba tylko chcieć je rozpoznać i rozwijać. Nauczycielom zaś i rodzicom dużo sił, cierpliwości oraz staropolskie Szczęść Boże na każdy dzień pracy w odpowiedzialnym i trudnym dziele nauczania i wychowania. W gronie przemawiających był także p. dyrektor Zespołu Szkół Antoni Baszak, który obok podania wielu spraw organizacyjnych, skierował znaczące pouczenia i życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkół w Lutczy funkcjonuje od 1 września 2010 roku. Otwarcia jego dokonał Wójt gminy p. Zbigniew Korab, a poświęcenia pomieszczeń w lewym skrzydle szkoły dokonał ks. Proboszcz Jan Ochał. Zaistnienie przedszkola w Lutczy było koniecznym, ważnym i bardzo pożytecznym aktem dla mieszkańców, zwłaszcza młodych rodzin. Na takie rozwiązanie czekano przez 20 lat. To dzięki staraniom obecnego dyrektora p. Antoniego Baszaka, zasługom Rady Gminy, Radnych: Zofii Dzikiej, Eugeniusza Lecha, Franciszka Stawarza, Leszka Turonia-sołtysa wsi, a głównie pana Wójta Zbigniewa Koraba. Dzięki jego inicjatywom i staraniom stało się to faktem rzeczywistym. Koordynatorem przygotowań organizacyjnych do utworzenia przedszkola od stycznia  do lipca 2010r. była pani Maria Boho.

Funkcją dyrektora pełni pani Marta Pszonka. Dzięki jej zabiegom przedszkole jest estetyczne, pięknie zagospodarowane i spełnia swoje funkcje wychowawcze, dydaktyczne, opiekuńcze.                                                                                                       U.Sz.

                                          
DOŻYNKI W NASZEJ WSI!!!!
15.08.2010r. W naszej wsi odbywaly się gminne dożynki. Dzieci z "zerówki" z rodzicami i  nauczycielką Marią Boho przygotowały wieniec dożynkowy, gdzie wśród kłosów zbóż i kwiatów znajdowała się figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem, na wzór tej, która jest w holu naszej szkoły.  dożynki
Dzieci te również przedstawiły krótką część artystyczną z recytacją wierszy i tańcami.
Maszerując w korowodzie z kościoła na stadion sportowy, przy dźwiękach kapeli, każde dziecko niosło bukiet zbóż , przewiązany biało czerwoną wstążką.
Rodzice tych dzieci przygotowali dla uczestników imprezy poczęstunek: ciasto i kompot wieloowocowy.
Dzieci w podzięce otrzymałyod pana Wójta pamiątkowy dyplom i kosz  ze słodyczami.
                                                                                              
Jak kończyliśmy rok szkolny 2009/2010?
Każdy rok szkolny musi się kiedyś skończyć  i tak też się też stało . Na uroczystej akademi z tej okazji wszyscy uczniowie mieli radosne twarze. Od jutra przecież wszyscy będziemy mieć upragnione wakacje.    kr

  Po krótkim przemówieniu  p. dyrektora Antoniego Baszaka przyszedł czas na   rozdanie nagród za wyniki w sporcie i nauce.  Następnie odbyła się część    artystyczna, którą  przygotowali uczniowie klas trzecich  gimnazjum, wraz
 z p. Dorotą Szewczyk. Pokaz mody nauczycielskiej był  bardzo zabawny
.                                                                                     
ŚWIĘTO  SZKOŁY

Po raz kolejny 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszej sw szkole było obchodzone Święto Szkoły.

Ten niezwykły dzień młodzież wraz z nauczycielami, wychowawcami i panem dyrektorem rozpoczęła od uczestnictwa we mszy świętej sprawowanej przez ks. proboszcza J. Ochała w intencji społeczności szkolnej. W czasie homilii ksiądz proboszcz powiedział, że każdy człowiek w swoim życiu może obrać drogę Ewy, prowadzącą do grzechu albo drogę Maryi, która prowadzi do nieba.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką p. Marty Białas i p. Szymona Steca przygotowali inscenizację mówiącą o objawieniach NMP Niepokalanej oraz o wielkich Polakach, takich jak św. Maksymilian Kolbe, prymas Stefan Wyszyński i Jan Paweł II, którzy bezgranicznie swoje życie zawierzyli Maryi. Młodzież z uwagą obejrzała program, zwracając uwagę na płynące treści oraz kreacje aktorów.

 Następnym punktem programu Święta Szkoły był opracowany przez p. Teresę Książek quiz dotyczący postaci i elementów, które stanowią wystrój głównego korytarza. Przedstawiciele poszczególnych klas przedstawili wyczerpujące informacje na temat wybranych bohaterów z historii Polski, miejscowości i szkoły.

Uroczystość zakończyło krótkie wystąpienie pana dyrektora A. Baszaka, który przypomniał, że znajdująca się w szkole figura Matki Bożej Niepokalanej związana jest  ze szkolnictwem w Lutczy już od ponad stu dziesięciu lat.

     Naszemu świętu towarzyszyła także przygotowana przez nauczycieli wystawa fotografii historii szkoły od 1996,  od momentu, w którym młodzież po raz pierwszy mogła przekroczyć progi nowej szkoły.

Stroik Wielkanocny

W Zespole Szkół w Lutczy został ogłoszony konkurs na „Stroikjajka Wielkanocny” techniką dowolną. Wystawa prac i ogłoszenie wyników konkursu odbyły się we wtorek, 17.02.08.


Całun Turyński 

Dnia 2 kwietnia w Zespole Szkół w Lutczy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. 

Do  całun szkoły została przywieziona Kopia Całunu Turyńskiego.

Po uroczystym powitaniu Świecka Misjonarka dr Anna Rogulska opiekująca się Kopią spotkała się z uczniami szkoły podstawowej,
a następnie młodzieżą gimnazjum, przedstawiając historię Całunu Turyńskiego. Wielokrotnie w swojej prelekcji siostra odwoływała się do słów Jana Pawła II, który to słynne płótno nazwał „wezwaniem dla rozumu” i  „ jednym z najbardziej wstrząsających znaków pełnej cierpienia miłości Odkupiciela”

                 Spotkaniom towarzyszyły również śpiew i modlitwa różańcowa prowadzona przez siostrę w różnych językach.

                                                                                                                 M.B.

Rekolekcje 2008

    Do kalendarza wydarzeń Zespołu Szkół w Lutczy na stałe wpisały się już Szkolne  jajka Rekolekcje Wielkopostne. W dniach od 6 do 8 lutego  młodzież szkoły podstawowej  i gimnazjum wraz z nauczycielami uczestniczyła w spotkaniach rekolekcyjnych, które w tym roku prowadził ks. Michał Ciemięga ze Zgromadzenia Księży Sercanów  w Warszawie.

       Tematyka trzydniowych zajęć obejmowała przede wszystkim problematykę związaną z Sakramentem Pokuty  i Wielkim Postem. Uczniowie uczestniczyli nie tylko w zajęciach prowadzonych w szkole, ale również we mszach świętych; w Środę Popielcową – na rozpoczęcie Rekolekcji oraz w piątek – na zakończenie ćwiczeń duchowych.

                                                                                                                    M.B.

Przegląd słuchowisk radiowych

women   07.02.2006r. w Konieczkowej odbył się II Gminny Przegląd Słuchowisk Radiowych.

   Gimnazjum Publiczne w Lutczy prezentowało słuchowisko ,,Ich marzenia”.

    Historia opowiada o pewnych nastolatkach. Dwaj z nich: Igor
i Kacper sięgają do alkohol i prochy. Jednak wszystko zmienia się na lekcji języka polskiego. Pani zadaje im pytania związane
z marzeniami.

W pewnym momencie Kacper usypia i śni o swojej przyszłości. Jest w niej pijakiem i nie szanuje swojej żony ,a nawet bije dzieci. Chłopiec budzi się i postanawia zmienić swoje życie.

dodał: t.rak
Rekolekcje 2006
 reko  W dniach od 1-3 marca w naszej szkole odbyły się Rekolekcje  Wielkopostne. Celem rekolekcji było przygotowanie  uczniów i nauczycieli do godnego przeżywana  Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadził o. Bogdan  Kuta. Przewodnim tematem rekolekcji było  „Poszukiwanie Boga”. W pierwszym dniu rekolekcji  ojciec mówił o obecności Boga w innych ludziach, o  czym rozmawialiśmy na spotkaniach z wychowawcami
i innymi nauczycielami, jako że była to Środa Popielcowa wybraliśmy się do naszego kościółka na Mszę świętą. Drugiego dnia zastanawialiśmy się, jak dostrzegać Boga w otaczającym nas świecie. Trzeci dzień spotkań rekolekcyjnych był poświęcony „Bogu w Kościele”. Po apelu, na którym podziękowaliśmy o. Bogdanowi za poprowadzone rekolekcje, udaliśmy się do kościoła na drogę krzyżową i Mszę świętą.


.......dodały:   dora.k   asia.m
Spotkania z muzyką poważną
wilanczela    Tradycją już w naszej szkole stały się koncerty muzyki poważnej. Oto galeria zdjęć stanowiąca sprawozdanie jednego z takich spotkań


Kwiaty z naszego ogródka
              słonecznik           Zapraszamy do galerii zdjęć przyrodniczej. Na dobry początek kwiaty z naszego ogródka.Powsinogi Beskidzkie
powsi   Spektakl regionalny "Powsinogi Beskidzkie", na którym poznaliśmy niektóre z zawodów zanikłych w naszym regionie, połączony z prezentacją  instrumentów dawnych wykonanych przez pana Wyżykowskiego z Haczowa.

Zespół Szkół w Lutczy  2005