HOME   Historia  KONTAKT
Logo
Nasza Szkoła 
Informacje
Sukcesy
Rozrywka
Warto zajrzeć
Download
Ślubowanie uczniów klas pierwszych SP.

slu   1października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Uczniów  Klasy Pierwszej. Przez cały miesiąc dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego ważnego dnia. Chciały sie pokazać calej społeczności szkolnej i rodzicom z jak najlepszej strony. Uczyły się wierszy, piosenek i pląsów. W dzień Ślubowania, odświętnie ubrani, przystrojeni w nowe mundurki, stanęli na scenie głównego korytarza naszej szkoły. W czasie swojego wystąpienia udowodnily, że dużo wiedzą na temat swojej miejscowości i kraju w którym mieszkaja, umieją poruszać sie po drodze i przechodzić przez ulicę, znają swoje obowiązki, i wiedzą, co im wolno, a czego nie wolno w szkole robić.

Po tym sprawdzianie uczniowie uroczyście ślubowali, że będą sumiennie się uczyć, szanować kolegów i nauczycieli, godnie reprezentować szkołę poza jej murami, być dumą rodziców i nauczycieli, szanować swoją Ojczyznę. Następnie pan dyrektor Antoni Baszak pasował  pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Lutczy. Rada Rodziców ufundowała dla dzieci piękne książeczki, które zostały wręczone przez panią Annę Piterę. Koledzy z II klasy przywitali pierwszaków wierszami i obdarowali upominkami." Słodkie przyjęcie" przygotowali dla dzieci ich rodzice. Piękną dekorację, przedstawiającą Aniola Stróża, który opiekuńczymi ramionami obejmuję 17 uczniów tej klasy, wykonała mama Kubusia - pani Lucyna Pilawska.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie do uświetnienia tej uroczystości, serdeczne podziekowania składa wychowawczyni klasy Lucyna Gołda.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum

  W dniu 30 września 2010r. w bardzo podniosłej atmosferze odbyło się   

slubpasowanie klas pierwszych. Uroczystość poprzedzona była kilkutygodniowymi przygotowaniami. W dniu pasowania, uczniowie złożyli ślubowanie oraz zaprezentowali krótki program artystyczny.

Ślubowanie na ucznia Gimnazjum w Lutczy 2004
    pasowanie
      Tradycją w naszej szkole stało się coroczne pasowanie na ucznie szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawiamy kilka wspomnien w postaci fotografii ślubowania klas pierwszych gimnazjum we wrześniu 2004r.

Ślubowanie Gimnazjalisty 2005
pasowanie      Kilka fotografii z tej corocznej uroczstości.dodał: mazak      Zespół Szkół w Lutczy  2005